دیدار رییس خبرگزاری فارس استان مرکزی با مدیرکل بهزیستی به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی

ریحانه جلالی رییس خبرگزاری فارس استان مرکزی با زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی دیدار وگفتگو نمودند .

در این دیدار امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به شعار شفافیت، توانمندسازی و ارتقای سلامت اجتماعی به عنوان محوریت کار امسال این سازمان در سطح کشور، بیان کرد: توانمندساری حلقه تکمیلی سازمان بهزیستی در قالب پیشگیری، توانمندی فردی و اجتماعی و ... است.

مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه ورود و مداخله بهنگام به آسیب ‎‌ها و توانمندسازی هدفی است که در این سازمان دنبال می ‎ شود، افزود: خوشبختانه بهزیستی در مباحثی چون؛ مهارت‎‌های فردی و اجتماعی، خانواده، فرزندپروری، مهارت ‎‌های زندگی به خوبی ورود کرده است .

این مقام مسئول در مورد میزان حضور معلولین در عرصه جامعه، مناسب سازی و فرهنگ سازی را دو رکن اساسی در محیا سازی مسیر ورود و خود باوری افراد داری معلولیت دانست و افزود: سرلوحه اقدامات بهزیستی تکیه بر توانمندی این قشر میباشد و در این راستا همه ما مسئولیم .

وی با تاکید بر اینکه مناسب سازی تنها مبلمان شهری و رمپ نیست بلکه باید استانداردهای خاصی برای معلولان در ابعاد مختلف اعمال شود، عنوان کرد: مناسب سازی فضاها برای معلولان باید به مسیری منتهی شود که مشکلی برای تردد استاندارد این قشر از جامعه ایجاد نکند.

امینی با بیان اینکه بهزیستی همراه با اصلی ترین اهداف انقلاب یعنی فقر زدایی و حمایت از محرومین جامعه شکل گرفته است افزود : در بهزیستی به دنبال تبدیل احساس نیاز به حس توانمندی هستیم تا با ارتقا سطح زندگی جامعه هدف نه تنها قشر آسیب دیده و محروم که تمامی آحاد جامعه را از خدمات بهزیستی بهره مند سازیم.

ایشان یادآور شد :بهزیستی استان در بسیاری از حوزه ها رتبه های ارزشمندی را در سطح استان و کشور کسب کرده است وبا اشاره به اینکه امسال ۴۶ میلیارد ریال کمک‌های مردمی در حوزه کمک‌های غیردولتی در استان جذب شده است، استان مرکزی در بخش مشارکت های مردمی رتبه اول کشوری را کسب کرده است.

این مقام مسئول در ادامه آگاهی بخشی و همچنین گردش آزاد اطلاعات را یکی از برنامه‌ها و اهداف دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: بهزیستی استان مرکزی نیز برای آگاهی جامعه هدف خود و دیگر افراد جامعه از فعالیت‌ها ، سرعت و دقت اقدامات ، از دانش فناوری اطلاعات و استفاده از ظرفیت سامانه ها استفاده کرده است .

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به استفاده از سامانه ارمغان در افزایش شفافیت و سرعت ، از انجام تمامی اقدامات بهزیستی خبر داد و افزود: : در این طرح تمامی اطلاعات و فعالیت‌های بهزیستی به صورت روزانه در سایت بهزیستی استان مرکزی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش به بارش های ابتدای سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: ۱۵۷ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی استان در سیل اخیر خسارت دیده که با تفاهمنامه سپاه پاسداران، ساخت و تعمیر این واحدها کلید خورده است.


دیدگاه‌ها

XML دیدگاه ها: RSS | Atom