بیش از ۱۰ درصد جمعیت استان مرکزی را سالمندان تشکیل می‌دهند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در استان 10.89 درصد جمعیت سالمند و از جمعیت سالمندان 48 درصد فاقد پوشش بیمه‌ای هستند .

بهروز اکرمی در شورای ساماندهی سالمندان استان اظهار کرد: در کشورهای توسعه یافته رسم بر این است که زندگی افراد پس از بازنشستگی آغاز شده و به تفریح و آرامش دست پیدا می‌کنند و می توان این تجربه را در کشور و استان خود نیز تجربه کنیم .

وی افزود: مدیران دولتی و اجرایی عادت دارند که در ابتدای انجام هر کاری به اعتبارات بسنده کنند اما باید این نکته را در نظر داشت که تمام اقدامات به اعتبار نیاز ندارد و بدون اعتبار نیز می‌توان اقدامات خوبی را بدون صرف اعتبار انجام داد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی تصریح کرد: نیاز اصلی سالمندان و افراد بالای 65 سال تنها نیاز مادی نیست بلکه تمایل دارند در جامعه دیده شده و مورد تکریم واقع شوند، نباید در جامعه اسلامی از سالمندان غافل شده و آنها را فراموش کنیم .

اکرمی بیان کرد: یکی از راه‌های تامین سلامت جسمی سالمندان تحرک بدنی و ورزش ویژه آنها است، تقاضای من این است که اقدامات در حوزه سالمندان بر اساس نیازسنجی انجام شود. باید به منظور سلامت جسمی و روانی سالمندان برنامه و اقدامات عملیاتی در نظر گرفته شود .

وی ادامه داد: 48 درصد سالمندان تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند که سازمان‌های بیمه‌ای باید چاره مناسب در این رابطه بیندیشند همچنین در استان مرکزی 10.89 درصد از جمعیت، سالمندان هستند .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خطاب به دستگاه‌های اجرایی از آنها خواست تا با اجرای مصوبات شورای ساماندهی سالمندان نسبت به ارتقای بهره‌مندی خدمات دستگاه خود توسط سالمندان تلاش کنند .

اکرمی بر آموزش کودکان، نوجوانان و جوانان برای تکریم سالمندان در آموزش  و پرورش تاکید کرد .

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: 7میلیون و 414 هزار نفر در کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند و از این تعداد 155 هزار نفر سالمند مربوط به استان مرکزی هستند .

زهرا امینی گفت: تفرش با 19.78 درصد به عنوان پیرترین و ساوه با 7.73 درصد جوان ترین شهرستان استان شناخته شده است .

وی بیان کرد: 10.89 درصد از جمعیت شهرستان اراک را سالمندان تشکیل می‌دهند و در حال حاضر 7هزار و 122 نفر ازسالمندان استان تحت پوشش بهزیستی و 2 هزار نفر مستمری بگیر بهزیستی هستند .