افتتاح پارک معلولین امید برای اولین بار درسطح استان مرکزی

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  از افتتاح پارک امید معلولین در شهرستان ساوه با حضور آقا زاده استاندار مرکزی و مسئولین شهرستانی خبر داد .

 امینی گفت :در راستای مناسب سازی ویژه معلولان و سالمندان نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم و در کنار این امر دستگاه‌های اجرایی  نیز با کسب و ایجاد آگاهی لازم باید همکاری و همراهی ویژه‌ای در این خصوص داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  افزود: تاکنون اقدامات بسیاری در این راستا صورت گرفته و انشالله شاهد شهری زیبا و قابل تردد برای افراد کم توان خواهیم بود.

زهرا امینی  از افتتاح  فاز اول پارک ویژه معلولین واقع در ورودی پارک جنگلی خبر داد و افزود: این پروژه با همکاری بهزیستی ، شهرداری و مساعدت کلیه مسئولین با حضور مهندس آقا زاده به بهره برداری  رسید

وی ادامه داد: یکی از مهمترین وظایف دستگاههای دولتی ساماندهی محیط مناسب در راستای تردد معلولان و جانبازان می باشد و شهرداریها نیز با همکاری سایر مسئولین و  مشارکت خیرین باید بکوشند مناسب سازی مسیرهای پرتردد مانند خیابانهای اصلی شهر ، ورودی پارکها ، پاساژها ، کلینیک ها ، داروخانه ها و .. راجهت تسهیل در رفت و آمد معلولین ، جانبازان و سالمندان در اولویت قرار دهند .

این مقام مسئول  خواستار نگاه جدی مردم و مسئولان به معلولان شد و افزود: باید به گونه‌ای شرایط لازم فراهم شود که زمینه حضور بیشتر معلولان در جامعه فراهم شود.

ایشان با تاکید بر حفظ کرامت انسانی و حقوق شهروندی معلولان، عنوان کرد: بخشی از مشکلات معلولان مشکلات معیشتی و اقتصادی است اما مهمترین نیاز معلولان مباحث عاطفی و روحی است که لازم است هم در محیط شهری با مناسب سازی تردد معلولان و هم در حوزه فرهنگی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که خلاء موجود در این حوزه برطرف شود


دیدگاه‌ها

XML دیدگاه ها: RSS | Atom