حمایت از زنان آسيب‌ديده اجتماعی استان مرکزی

ا  مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: مركز جامع مداخلات و حمايت‌های اجتماعی ويژه زنان و دختران در معرض آسيب و آسيب‌ديده اجتماعی همزمان با ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن  در یک ساختمان 2 طبقه و با 18 اتاق بر پا شده است.

امینی به تجمیع خدمات این حوزه اشاره کرد و افزود: برای تجمیع فعالیت‌های تخصصی و ارائه خدمات بهینه مجتمع‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند  در غالب چهار مرحله به مرکز جامع حمایت اجتماعی از زنان و دختران آسیب‌دیده منتقل خواهند شد.

وی گفت: در فاز اول دو واحد دولتی خانه سلامت دختران در معرض آسیب و بازپروری زنان آسیب‌دیده اجتماعی، مرکز غیردولتی و شبانه‌روزی خانه امن زنان تحت خشونت خانگی در مرحله دوم، مرکز حمایت‌های روانی اجتماعی دختران و خانواده(ندای مهر غیردولتی روزانه) در فاز سوم و در گام آخر مرکز حمایت و توانمندسازی زنان آسیب‌دیده اجتماعی(ندای مهر غیردولتی شبانه‌روزی) به مجتمع مذکور انتقال داده خواهد شد.

سازمان بهزیستی استان مرکزی بر اساس دستورالعمل‌ ابلاغی سازمان بهزیستی کشور ملزم به اجرای کلیه فعالیت‌های تخصصی در راستای کمک و حمایت از زنان و دختران در معرض آسیب است که برای حصول نتیجه مطلوب هم افزایی و تعامل دستگاه‌های ذی‌ربط را می طلبد.

در بحث مقابله با آسیب های اجتماعی توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اقدامات فرهنگی و فرهنگ سازی و بها دادن به ارزش های انسانی در جامعه باید نهادینه گردد.

دیدگاه‌ها

XML دیدگاه ها: RSS | Atom