همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر افتتاح دوواحداشتغال در شهرستان محلات

آذر دخت همتا معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی از افتتاح دو واحد اشتغال ایجاد شده در شهرستان محلات خبر داد.

معاون مشارکتهای مردمی افزود : این واحدها شامل گلخانه و مغازه لوازم یدکی بود که به مناسبت این ایام مورد بهره برداری و افتتاح قرار گرفت .

وی ضمن اعلام این که اعتبار این پروژه های اقتصادی از محل اعتبارات استانی تامین شده است ادامه داد: سياست راهبردي در توانمندسازي و اشتغالزايي براي مددجویان تكيه بر ظرفيت هاي بخش خصوصي و تشكل هاي بخش غيردولتي بهزيستي است.

همتا افزود: به طور خاص در حوزه اشتغال جامعه هدف بهزیستی، منابعی وجود دارد که این منابع به طور مشخص در حوزه طرح‌های خود اشتغالی و یا کارفرمایی است. در سال جاری تعهد ظرفیت ایجاد1275 فرصت شغلی داشتیم که نزدیک به 1994 قدرت شغلی در حوزه طرح‌های خوداشتغالی و کارفرمایی ایجاد شده است .

معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از این فرصت‌های شغلی به کارگیری نیروها در قسمت‌های مختلف تولیدی، اصناف، کارخانه جات و شرکت‌ها در بخش‌های غیردولتی است، ادامه داد: بخش مشخصی از فرصت‌های شغلی ایجاد شده در سال گذشته مربوط به طرح‌های خود اشتغالی است و این افراد در قالب مشاغل خانگی و یا غیر خانگی که کوچک هستند، ضمن ارائه طرح‌های خود درخواست دریافت تسهیلات را ارائه می‌دهند و بعد از دریافت تسهیلات مربوطه فعالیت خود را آغاز می‌کند

آذردخت همتا با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی به دنبال اشتغال پایدار است حمایت از طرح‌هایی است که زنجیره تامینی را در نظر گرفته باشند، اضافه کرد: از مددجویان و جامعه هدف بهزیستی توقع می‌رود که طرح‌های اشتغال‌زایی را که ارائه می‌دهند با نگاه زنجیره تامینی باشد.


دیدگاه‌ها

XML دیدگاه ها: RSS | Atom