معاون استاندار: مهار آسیب اعتیاد نیازمند برنامه اثربخش ملی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: مهار آسیب اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر نیازمند برنامه اثربخش ملی در حوزه پیشگیری و درمان است.

 

فتح الله حقیقی در آیین گشایش مرکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد در روستای ملک آباد اراک، افزود: اعتیاد یکی از پنج آسیب اجتماعی جدی در کشور است که مقام معظم رهبری در خصوص مهار آن تاکید ویژه دارد و همه مدیران و حوه های مردمی در کاهش دامنه این آسیب باید پای کار باشند.
وی اظهار کرد: راه اندازی مرکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد در روستای ملک آباد اراک موقت است و امکانات اردوگاه ماده 16 در استان مرکزی باید استاندارد باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در کنار این مرکز راه اندازی واحد غربالگری معتادان نیز ضروری است.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز گفت: تقویت زیرساخت ها، امکانات و مراکزی برای کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه در حوزه اعتیاد در استان ضروری است.
حجت الاسلام قاسم عبدالهی افزود: وجود معتادان متجاهر واقعیتی انکار نشدنی است ولی باید برای کاهش این آسیب اقدام و برنامه اثر گذار توسط دستگاه های اجرایی استان انجام شود.
وی اظهار کرد: کمتر کسی است که با معضل اعتیاد آشنایی نداشته باشد و دامنه اتصال این معضل اجتماعی به خانواده ها هر روز نزدیکتر می شود.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: نیاز است مراکز بازپروری اعتیاد در استان ایجاد شود.
سرپرست اداره کل بهزیستی استان مرکزی نیز گفت: این مرکز با ظرفیت پذیرش 100 معتاد با 2 میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار ایجاد شده و معتادان پس از پذیرش برای نگهداری 2 دوره سه ماه در آن نگهداری و سم زدایی می شوند.
زهرا امینی افزود: واحد غربالگری این مرکز با همکاری استانداری و شورای مبارزه با مواد مخدر به زودی راه اندازی خواهد شد.
وی اظهار کرد: راه اندازی این مرکز به ساماندهی معتادان متجاهر کمک می کند و افرادی که به این مرکز سپرده می شوند از خدمات پزشکی، روانشناسی نیز بهره مند خواهند شد.
مرکز ترک اعتیاد در استان مرکزی فعالیت دارد31زهرا امینی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزیآدرس پستی:اراک -میدان دروازه تهران - خیابان دانشگاه -خیابان شهدای بهزیستی - اداره کل بهزیستی استان مرکزی
تلفن:8-3671004-(0863)
فکس:3673030 -3673040
آدرس پست الکترونیکی:pr@markazy-behzisty.ir

روشهای مشارکتهای مردمی

اولین استان در سطح کشور از طریق تلفن ثابت 7728
واریز وجوه به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی  2173455204003 بانک ملی - وشماره کارت 6037991899901403
پیمینت موبایل  استان مرکزی   *733*4*140011#