مدیرکل بهزیستی استان مرکزی

وی ادامه داد: با توجه به تاکید رییس جمهور مبنی بر ساماندهی مراکز ۱۶ و جمع آوری معتادین متجاهر در سطح کشور، گفت: پیرو این موضوع جلسه‌ای در ستاد کشوری برگزار شده است.

امینی گفت: با توجه به برگزاری جلسه‌ای در استان، مقرر شد با توجه به اتمام قرارداد مرکز ماده ۱۶ به یک بخش غیر دولتی واگذار شود و سازمان زندان ها، سپاه و همچنین بسیج برای اعطای مجوز مرکز ۱۶ اقدام کنند و دبیر شورا اقدامات لازم را انجام دهند.طی نامه دبیر شورا نیز باید معتادین به مراکز ماده ۱۵ تحویل داده شوند.

مدیر کل بهزیستی استان مرکزی اظهار کرد: در حال حاضر مشغول تجهیز مرکز غربالگری هستیم و نیروی انسانی آن را نیز تامین خواهیم کرد و از هفته آینده شروع به کار می کند.

وی گفت: در مراکز ماده ۱۶ به طور متوسط روزانه ۷۰ الی ۱۴۰ نفر معتاد متجاهر مراجعه می کنند که جمعیت اضافه به مراکز ماده ۱۵ هدایت می شوند.

امینی گفت: اگر قرار است مرکز ماده ۱۶ تعطیل شود موافقت اصولی را برای مرکز جدید فقط بهزیستی می دهد و باید در این راستا بخشنامه ها به دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه ها ارسال شود.

مدیر کل بهزیستی استان مرکزی گفت: در یک سال و نیم اخیر هیچ فوتی در مرکز ماده ۱۶ استان نداشتیم و خدمات قابل قبولی در آن ارایه شده است.


دیدگاه‌ها

XML دیدگاه ها: RSS | Atom