استقرار 588 صندوق جمع آوری فطریه در سراسر استان

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی خبرداد :

استقرار 588  صندوق جمع آوری فطریه در سراسر استان

زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی افزود : 588 صندوق جمع آوری فطریه در ایام عید سعید فطربا هماهنگی دبیرخانه شورای زکات استان مرکزی ، فرمانداری  ،سازمانهای مردم نهاد و ادارات بهزیستی سراسر استان استقرار می یابد

امینی تصریح کرد: صندوق‌های اشاره شده در ‌عیدسعیدفطر در مقابل محل برگزاری نماز عید و مساجد و همچنین در مسیر برگزاری نماز مستقر خواهند شد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به توزیع فطریه بین نیازمندان گفت: مبلغ فطریه جمع آوری شده هر شهرستان  به منظور کمک به نیازمندان همان  شهرستان به کار گرفته خواهد شد به طوری که فطریه و کمک‌های مردمی جمع شده، به منظور ایجاد مسکن، تعمیر و تجهیز منازل، اشتغال و درمان، تسهیل ازدواج و تأمین جهیزیه معلولان و مددجویان نیازمند و تهیه مواد غذایی خانواده‌های نیازمند هزینه خواهد شد.

به گفته وی، طبق قانون سازمان بهزیستی متولی سلامت اجتماعی در کشور است و این در حالیست که بدون مشارکت اجتماعی نمی‌توان اقدامات گسترده‌ای را انجام داد.

 امینی خاطرنشان کرد: تلاش ما براین بود تا در جمع‌آوری و توزیع وجوهات مردمی موازین شرعی دقیق و به درستی رعایت و اجرا شود به طوری که در هر پایگاه 3 صندوق برای جمع‌آوری کفاره عمد، زکات فطریه عام، زکات فطریه سادات مستقر خواهد بود تا جمع‌آوری و هزینه‌کرد وجوهات براساس موازین شرعی و دینی انجام گیرد.

این مقام مسئول  با تاکید بر اینکه وجوهات دریافتی  در کمترین زمان ممکن بین جامعه هدف بهزیستی توزیع می شود، اظهار کرد: معلولین، ایتام، زنان بی سرپرست و بد سرپرست و... از جمله جامعه هدف بهزیستی هستندکه مبلغ جمع آوری شده بین آنها توزیع میگردد.

امینی با بیان اینکه فطریه باید در موارد 8 گانه که در شرع مشخص شده است هزینه شود، گفت: مهمترین گروه مشمول زکات فطریه، خانواده‌هایی است که به کمک فوری نیازمندند

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اضافه کرد: رسیدگی به نیازمندان و مستمندان یکی از مسائل  مهم و ضروری در جامعه قلمداد می‌شود که خوشبختانه مردم استان مرکزی در کل روزهای سال حمایت خوبی از نیازمندان دارند چراکه حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر یکی از اتفاقات و مسائل مهم و پسندیده و درعین حال خداپسندانه است

 


دیدگاه‌ها

XML دیدگاه ها: RSS | Atom